Otaznicek.cz

Otázky - odpovědi, kuriozity, rekordy, zvláštnosti, zajímavá fakta..

Na jakém principu funguje optický kabel?

Optický kabel je založen na principu přenosu světelných pulzů přes skleněnou nebo plastovou vlákno. Tyto pulzy světla jsou vysílány na jednom konci optického kabelu a přenášeny vláknem k druhému konci, kde jsou přijímány a převedeny zpět na elektrický signál. Optické vlákno se skládá z jádra, které vodí světlo, a z ochranného pláště, který vlákno chrání a odráží světlo zpět do jádra.

Při přenosu dat jsou světelné pulzy modulovány tak, že nesou informace, jako jsou zvuk, obraz nebo digitální data. Vysílač na jednom konci optického kabelu převádí signály do podoby světelných pulzů, které jsou pak vysílány do vlákna. Na druhém konci kabelu přijímač přijímá světelné pulzy a převádí je zpět na elektrické signály, které jsou dekódovány a převedeny do původní podoby dat.

Optické kabely mají výhodu vysoké přenosové rychlosti, vysokého výkonu a velkého dosahu, což je ideální pro přenos dat na velké vzdálenosti. Optické kabely jsou široce používány pro telekomunikační sítě, internetová připojení a další aplikace, kde je rychlý a spolehlivý přenos dat nezbytný.


Vytvořeno: 30.4.2023

Nahlásit - doplnit

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Sponsor