Otaznicek.cz

Otázky - odpovědi, kuriozity, rekordy, zvláštnosti, zajímavá fakta..

Kdy byl založen google?

Google byl založen 4. září 1998 dvěma studenty na univerzitě Stanford, Larrym Pageem a Sergeym Brinem. Původně se jednalo o projekt zaměřený na vyhledávání informací na internetu. Page a Brin vyvinuli inovativní algoritmus nazvaný PageRank, který umožňoval efektivní vyhledávání a hodnocení webových stránek na základě jejich relevance a důležitosti.

Google rychle získal popularitu díky své schopnosti přesně vyhledávat a poskytovat relevantní výsledky. V roce 2000 společnost přešla na samostatnou právní formu a od té doby se její expanze nezastavila. Google postupně rozšířil svou nabídku služeb na další oblasti, včetně elektronické pošty (Gmail), mapových a navigačních služeb (Google Maps), cloudového úložiště (Google Drive) a mnoha dalších.

Dnes je Google jednou z největších a nejvlivnějších technologických společností na světě. Jeho vyhledávač je hojně využíván miliony uživatelů a společnost nabízí širokou škálu produktů a služeb, které ovlivňují mnoho aspektů našeho každodenního života.


Vytvořeno: 23.5.2023

Nahlásit - doplnit

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Sponsor